... lidé jsou andělé s jedním křídlem, proto se musejí najít dva a obejmout se, aby mohli vzlétnout...

Záclony - praní a péče o ně

9. srpna 2006 v 15:48 | ktmr z netu + literatura |  rady pro domácnost
Záclony - praní
- nepraktičtější jsou záclony polyesterové, které jsou pevné, stálé na světle , lehce se perou a nemusejí se žehlit, nepřijímají také žádné cizí vlivy. Jejich jedinou nevýhodou je, že se musejí prát častěji než např. bavlněné, nejméně 4 krát do roka.
- při praní v pračce je vhodné vložit záclony před praním do většího povlaku polštáře, který uzavřeme
- Nikdy záclony nemneme, nemačkáme, , nedřeme a neždímáme. Naopak nešetříme vodou při máchání. Při máchání krajkových nebo tylových záclon krémové barvy můžeme přidat slabší slabší čajový odvar, který oživí jejich barvu.

- Nejprve záclony přes noc namočíme do livody, ve které rozpustíme kilo soli. Druhý den nasypeme do pračky k prášku na praní 1 balíček prášku do pečiva. Aviváž pak zředíme s octem v poměru 1:1 a záclony vypereme tak, jak jsme zvyklé
- KMezi všemi možnými pracími a bělícími prostředky na záclony jsem v drogerii objevila obyčejnou sodu (rychlorozpustná bezvodá soda na praní a namáčení), funguje to výborně, v podstatě jako tolik doporučovaný kypřící prášek, o kterém jsem četla mimo jiné i v této rubrice. K
- Barevné záclony při praní nevyblednou, namočíme-li je před praním do osolené vody.
- Přidáním pár kapek inkoustu do poslední máchací lázně, budou záclony jako nové, protože inkoust oživí jejich barvu.
- Když peru záclony které mají stejnou barvu ale nestejnou délku, provléknu kratším koncem spínací špendlík, záclony pak nemusím pracně při věšení přeměřovat.
- Silně zašpiněné záclony ze syntetických vláken vložit do automatické pračky, naplním studenou vodou a přidám 1/2 šálku prášku určeného pro elektrickou myčku na nádobí. Pračku zapnot na 1 minutu, pak vypnout a záclony ponechat přes noc v roztoku. Ráno nastavit na program určený pro synt.vlákna a záclony vyperu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama