... lidé jsou andělé s jedním křídlem, proto se musejí najít dva a obejmout se, aby mohli vzlétnout...

Odstranění mravenců a dalších škůdců

31. srpna 2006 v 8:26 | ktmr z netu + literatura |  rady pro domácnost
Mravenci + broučci a další škůdci
- na mravence pomáhá kypřící prášek do pečiva - stačí nasypat.
- Proti mravencům je skvělý hřebíček. Stačí ho dát do kuchyně buď někam volně na misku nebo přímo na "mravenčí cestičku".V kuchyni je to milejší než nějaké chemické prostředky a navíc hezky voní.
- Dostali se vám mravenci do bytu ? Zbavíte se jich jednoduše. Smíchejte marmeládu (nebo med) s droždím a položte na cestičky a uvidíte, brzy budou pryč
- Mravenci - cestičku, kterou mravenci chodí, posypte jedlou sodou, chilli nebo boraxem.
- mravence přitahuje vše sladké, proto nenecháváme nikdy na podleza nebo ve spíži rozsypaný cukr. Můžeme vložit mezi potraviny kousky nakrájeného citrónu nebo dřevěného uhlí, což jsou dvě věci co mravenci nesnášejí
- Máte problémy v letních měsících s broučky ve spíži? Stačí si do spíže pověsit větvičku ze stromu, který rodí lískové ořechy. Do týdne bude klid od škůdců.
- Aby mouchy nelétaly do oken, stačí nasbírat květy pažitky a položit na parapet nebo zavěsit v gáze do okna. Vůně z květů pažitky mouchy odpuzuje.
- Problém se slimáky na zahradě vyřeší obyčejná kuchyňská sůl, jen je nutnost po ránu se trochu projít a slimáky posypat. Ti se pak rozleptají..
- na hlemýždě ve sklepě j je to jednoduché a hlavně bez chemie. Usušte skořápky a rozdrolte je po zemi. Hlemýždi se pořeží a jednoduše vyschnou.
- proti slimákům v akváriu: je dobrá mrkev. Ponořte celou mrkev do akvária na pár hodin a uvidíte kolik se jich na ní chytne. Potom mrkev jen vytáhněte se slimáky spláchnete a na druhý den pokračujete ve výlovu stejným způsobem.
- Mšice z pokojových rostlin omývám silným roztokem mýdlové vody. Čistou rostlinu osprchuji vlažnou vodou. Také pomáhá, strčit oloupaný a naříznutý stroužek česneku do květináče.
- mšice nesnáší vlhko a teplo. Mšic se dá zbavit tak, že květinu orosíme (hodně) vodou, zalijeme ji a navlíkneme na ni igelitový sáček (pytel)tak, aby byl zabalený i květináč a zavážeme. Necháme "pařit" 3 dny, potom kytku osprchujeme a v případě, že bylo napadení velké ještě celou proceduru zopakujeme. Kytkám to neublíží a mšice zmizí.
- ve formě sušeného prášku z květů je vratič známý prostředek proti nejrůznějším parazitům, jako jsou vši, štěnice, blechy, klíšťata atd. Lze ho usušit a poté zavěsit v bytě, nebo květy rozdrtit na prášek, který dáme na misku. Můžeme si také připravit tinkturu -hrst květů vratiče a tři posekané stroužky česneku přelijeme 100 ml líhu a necháme týden louhovat. Pak scedíme, dáme do rozprašovače a tímto přípravkem si postříkáme kalhoty při cestě do lesa, abychom odpudili klíšťata. Pro vůni můžeme přikápnout pár kapek esenciálního oleje.
- obtížný hmyz jako jsou komáři a mušky zaženeme, když na okenní římsu položíme čerstvou snítku rajčat, která nepříjemné trapiče odpuzuje
- obtížné rybenky, které mají rády vlhkost a objevují se nejčastěji v koupelně, úspěšně zapudíme, když do míst jejich výskytu položíme kousek vanilky. Její vůni nesnášejí a proto za krátkou dobu samy zmizí
- novinový papír ve skříni nám pomůže jako ochrana proti molům, protože moli nesnášejí pach tiskařské černi

- Vůně levandule zapuzuje komáry, ale zároveň léčí jejich štípnutí. Domácnost nejenom krásně provoní, ale když ji zavěsíme do skříně, účinně tam ochrání oděvy proti molům. Odpuzují však i jiný obtížný hmyz, můžeme si proto v bytě umístit tzv. potpourri - okrasné misky ze skla či keramiky naplněné levandulí. Když ji občas promícháme a mírně zakápneme několika kapkami koňaku nebo esenciálního levandulového oleje, opět ji rozvoníme.
- Mouchy -mouchy nemají rádi citrusovou vůni, proto doma používejte aromalampy s citrusovými esenciálními oleji. Stejně tak esence můžete nakapat na lampu, která když se zapne, bude se ohřívat a uvolňovat vůni.
- Blechy- obojek vašeho domácího mazlíčka namočte do směsi bylinného hydrosolu a česneku. Po koupání jeho srst opláchněte v silném odvaru z máty či pelyňku.
- andulky zbavíme roztočů, jestliže na vnitřní stranu jejich klece pověsíme silnější bílou látku. Roztoči se na ní usadí a my je potom jednoduše vyklepeme
- proti molům dáváme do skříně některý z prostředků proti molům, buď zakoupený, nebo domácký - mýdlo bez obalu, tabík a další.Velmi účinné je dát do místnosti lopatku žhavého uhlí posypat je sírou nebo polít silným vinným octem (pozor na požár) a nechat místnost dvě hodiny zavřenou.
- Pokud se i přes prevenci u nás mol objeví, vyklepeme nebo vysajeme vysavačem ohrožené věci, při zevrubnější prohlídce pomocí kartáče odstraníme i housenky, které se již stačily vylíhnout a spokojeně požírají náš šatník. Vlněné tkaniny je dobré přežehlit přes mokrý hadr. Skříň důkladně vymyjeme slanou vodou a dáme do ní některý z prostředků proti molům.. Dobrý je celý postup ještě jednou asi po 2-3 týdnech opakovat.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Miška Miška | Web | 8. května 2008 v 11:00 | Reagovat

Doporučuji spíš elektrické lapače hmyzu, třeba www.lapace-hmyzu.cz ;)

2 JACOB JACOB | 8. dubna 2013 v 22:07 | Reagovat

Osobně bych to řešil deratizací. Mám velmi dobré zkušenosti s touto firmou - www.deraplus.cz

3 irons irons | Web | 17. června 2015 v 20:17 | Reagovat

ŽÁDNÁ SLOVA :-?

4 Bunny Bunny | 2. srpna 2016 v 8:22 | Reagovat
5 Deri Deri | 16. května 2017 v 8:59 | Reagovat

Potřebujete pomoci s hmyzími škůdci?¨

http://deratizace-xsi.cz/dezinsekce/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama