... lidé jsou andělé s jedním křídlem, proto se musejí najít dva a obejmout se, aby mohli vzlétnout...

Pracovní řád - jak má být

1. června 2006 v 21:01 | ktmr |  vtipy
PRACOVNÍ ŘÁD
 1. Práce musí být osvěžující, proto jakékoliv přepracování je trestné. Kdo se v práci zapotí bude okamžitě propuštěn.
 2. Počátek pracovní doby bude určen vedoucím, nesmí být však dříve než v 10 hodin. Před započetím vlastní práce podává se svačina - obložené chlebíčky, káva, čaj - vše dle přání zaměstnanců.
 3. Minimální mzda zaměstnanců činí 50 Kč za hodinu, mimo to celé zaopatření včetně piva, likéru apod.
 4. Při práci je povoleno zpívat, začne-li někdo melodii, ostatní se ihned přidají, zanechají práce a zpívají společně.
 5. Polední přestávka je od 12 do 13 hodin. Zaměstnanec, který poruší polední přestávku a začne pracovat, činí tak na vlastní zodpovědnost a zkrácení polední přestávky musí úměrně prodloužit.
 6. Mezi 14. a 16. hodinou se podává káva a zákusky, přičemž povinností vedoucího je postarat se o vhodnou zábavu (karty, estráda, strip-tease, ženy apod.)
 7. Usne-li některý zaměstnanec při práci, ostatní potichu opustí pracoviště, aby ho nevzbudili a mají po zbytek dne volno.
 8. V 16 hodin je slavností ukončení pracovní doby, hraje muzika a vedoucí osobně poděkuje každému zaměstnanci za vykonanou práci.
 9. Žení-li se některý ze zaměstnanců (nebo vdává) hradí podnik svatbu včetně zábavy. Všichni dostávají placené volno a podnik je v této době uzavřen.
 10. Dovolená je dvakrát v roce, a to 8 týdnů v létě a 6 týdnů v zimě. Tráví-li zaměstnanec dovolenou mimo domov, postará se podnik o úklid jeho bytu a zalévání květin.
 11. Povinností podniku je postarat se zaměstnaným ženám o vychovatelku a uklízečku. Tato nesmí být ošklivá, neboť v době volna má být k ruce pánovi domácnosti.
 12. Zdá-li se zaměstnanci v noci sen o práci a může-li to prokázat, přináleží mu mzda za práci v noci včetně nočního příplatku. Nastoupí-li druhý den do práce, náleží mu též příplatek za práci přesčas.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama