... lidé jsou andělé s jedním křídlem, proto se musejí najít dva a obejmout se, aby mohli vzlétnout...

Hláska - Š -

21. června 2006 v 8:15 | ktmr z logoped. materiálů |  logopedie - procvičování hlásek
Hláska - Š -
Š - Rty našpulíme, konec jazyka zvedneme na horu a zatlačíme za horní řezáky, zuby přiblížíme k sobě. Jazyk nevysouváme mezi zuby.
1. Dítě našpulí ústa a prodlužuje hlásku ččč-ččč. Zkouší zvuk lokomotivy šššš, nebo dělá pššš. Jazyk je posunut dále než u hlásky Č.
2. Koš, máš, náš, tuš, výš, salaš, víš, veš, konáš, pleš, myješ, máváš, meleš, mažeš, čteš, kováš, jedeš, táhneš, listonoš, piš, Miloš. Šok, šotek, šum, šup, šumí, šuměnka, šátek, šakal, šoupe, šije, šepot, šedý, šev, šidí, šikmý, šípek, šilhá, šíp, šídlo, šikula, šedivý. Koše, vaše, kaše, uši, Máša, Dáša, pěšina, věší, Vašík, Vašek, košile, plíšek, ošidí. Šiška, šašek, šišatý, šešulka, šuškanda, šišinka.
3.Dáša šije šátky. Vašek má šedou košily. U školy štěká malé štěně. Štěpán jí guláš. Lukáš je nešika. Mikuláš má bílý plášť. Bohouš luští hádanky. Na šatech je velká mašle. Tomáš kupuje novou tašku. Aleš už nekašle. Půjdeš tam pěšky? Liduška je menší než Máša. Páv pyšně našlapuje. Miluška míchá mošt.
Váša našel v lese šišku. Dal šišku do kapsy a šel domů. Doma přidělal na šišku ruce a nohy z dřívek. Sestra ušila na šišku šaty. Šaty měly široké rukávy a široké nohavice. Když sestra šaty ušila, dal je Váša na šišku a ze šišky se stal šašek. Pak ještě šaškovi přidělali nos a velké uši. Na šaška se přišli podívat Novákovi hoši. Všem se šašek líbil a všichni se mu smáli.
4. Tiše, tiše, tiše! Naše teta píše.
Píše, píše, píše, buďme, hoši, tiše!
Šumí, šumí deštík, Dášo, nemáš deštník?
Tady šedý deštník máš, po dešti pak mi ho dáš.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ráďa Ráďa | E-mail | 10. listopadu 2006 v 23:00 | Reagovat

Všechny myši v šedé chýši mají šaty šedé, všechny myši v šedé chýši šedý myšák vede.

2 Piskot Piskot | E-mail | 7. března 2009 v 19:59 | Reagovat

Vašek má šedou košily. Asi nějaký překlep. Správně má být košili. Vzor růže.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama