... lidé jsou andělé s jedním křídlem, proto se musejí najít dva a obejmout se, aby mohli vzlétnout...

Atkinsonova dieta

1. května 2006 v 22:17 | macicek03 - http://diskuse.dama.cz/diskuse.php?d=1130 |  diety
Atkinsonova dieta
Při Atkinsonově dietě v zásadě platí: * není předepsáno, kolik toho můžete sníst, * je naprosto vyloučeno, abyste měli hlad, * jsou povoleny výživné potraviny, jaké se v žádné jiné dietě neobjevují, * dochází ke snížení chuti k jídlu tím, že všechno v těle dokonale funguje, * metabolismus se upraví tak ideálně, že celý systém sledování kalorií se najednou bude zdát nesmyslný, * váha rovnoměrně klesá, dokonce i tehdy, máte-li za sebou mnoho neúspěchů s hubnutím při jiných dietách, * vymizí většina zdravotních problémů, které nadváhu doprovázejí. Existují čtyři Atkinsovy diety. První z nich je takzvaná zaváděcí, spouštěcí dieta, která boří většinu bariér bránících hubnutí a dokáže snížit váhu i u toho nejodolnějšího tlouštíka. Druhá fáze pokračovací vás dovede k cíli - k požadované hmotnosti. Třetí přípravná fáze vás naučí, jak s nejnižší možnou námahou z vaší strany zůstat štíhlí navždy. Poslední čtvrtá fáze je fáze udržovací.
Je dost zajímavé, že lidé kteří bojují s nadváhou celý život a nikdy nedosáhli trvalého úspěchu pomocí jiných diet, mají často jen velmi nízký stupeň metabolické rezistence a při Atkinsově dietě hubnou docela rychle a snadno. Inzulin je hormon, který prý může za naši tloušťku - říká Dr. Atkinson. Naše tělo své pochody řídí převážně využívání glukózy /základní formy cukru/ v krvi. Tělo glukózu mít musí, a dokonce ani při hladovce ji nepřestává spotřebovávat - dokud je v těle něco, co lze na glukózu přeměnit. Jestliže se hladina krevních cukrů prudce zvýší, jako se to stane krátce po požití sacharidů, naše tělo se v tu chvíli musí rozhodnout. Kolik této čisté energie využít pro okamžitou spotřebu a kolik uložit na později. Nástrojem k tomuto rozhodování je inzulin, protože inzulin řídí zpracování krevního cukru. Inzulinu se často říká tukotvorný hormon. Kdyby nebyl, naše tělo by nedokázalo zpracovávat glukózu, své základní palivo, a hladina glukózy v krvi by se zvyšovala, zatímco tělo by hledalo další paliva - nejdříve ze všeho v zásobárnách tuku a pak v samotné svalové tkáni.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 marty321 marty321 | E-mail | Web | 10. dubna 2008 v 17:56 | Reagovat

v dnešní době se už prakticky při hubnutí bez doplňků výživy neobejdete, proto klikejte na web

2 www.doplnky-fitness.cz www.doplnky-fitness.cz | Web | 24. ledna 2009 v 13:19 | Reagovat

Ahoj. Za prvé bych se chtěl omluvit za reklamu, ale fakt mi to nedalo a musím se pochlubit. Kukněte sem: www.doplnky-fitness.cz. Jestli chcete zhubnout, vypadat krásně, udělat ze sebe svalovce tak to určitě navštivte. Sám jsem tam už parkrát nakoupil a nemůžu si to vynachválit. Klikejte na web a jste tam tak pááá lidi:-)

3 Dominika Dominika | E-mail | 2. května 2009 v 11:53 | Reagovat

Atkinsonova dieta je rozhodně ta nejlepší dieta co kdy byla někým vymyšlena.. Já jsem díky této dietě zhubla 24 kg a to né nijak drasticky.. Mohu všem vřele doporučit :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama