... lidé jsou andělé s jedním křídlem, proto se musejí najít dva a obejmout se, aby mohli vzlétnout...

dorty Dr. Oetker

17. dubna 2006 v 20:37 |  recepty
Jahodoví šneci
Těsto:
4 vejce
130 g polohrubé mouky
100 g moučkového cukru
1 bal Vanilínového cukru Dr.Oetker
2 PL vody
1 PL kakaa
Náplň:
150 g jahod
400 ml smetany na šlehání
2 ČL Želatiny čiré Dr.Oetker
25 ml vody
1bal Vanilínového cukru Dr.Oetker
Na tykadla:
5-6 plátků kandovaného ananasu
3 kostičky tmavé čokolády
1. Žloutky vyšleháme s vodou do pěny. Přidáme moučkový a vanilínový cukr a opět šleháme (na nejvyšším stupni el. šlehače) do pěny. Pak přidáme prosátou mouku s kakaem a šleháme na nejnižším stupni el. šlehačem dokud nevznikne hladké těsto. Nakonec vmícháme sníh z bílků.
2. Těsto vylijeme na plech vyložený pomaštěným pečícím papírem. Uhladíme stěrkou a dáme péct při teplotě cca 200°C po dobu asi 9 - 11 minut. Po upečení posypeme ihned moučkovým cukrem a vyklopíme pocukrovanou stranou na utěrku. Stáhneme pečící papír a po delší straně (tak aby pak vzniklo víc šneků) i s utěrkou srolujeme. Necháme vychladnout.
3. Jahody krátce rozmixujeme s vanilínovým cukrem. Želatinu namočíme do vody. Nabobtnalou želatinu zahřejeme ve vodní lázni (nesmí se vařit!) a pak ji přimícháme k jahodám. Ušleháme šlehačku. Jahodovou hmotu zlehka vmícháme do šlehačky. Náplň necháme za občasného míchání v lednici ztuhnout.
4. Do zdobícího sáčku odebereme asi 3 PL jahodové náplně. Roládu opatrně rozmotáme. Zbytek náplně natřeme na piškot (po celé ploše). Pak roládu opět srolujeme, ale ne až do konce - tak aby nám zůstal cca 5 cm rovný (nedotočený) kousek. Na tento rovný kousek nastříkáme zdobícím sáčkem vedle sebe tělíčka a hlavičky šneků (proužky, na konci silnější).
5. Z kandovaného ananasu nakrájíme tenké proužky, které na konci namáčíme v rozehřáté čokoládě. Takto připravená tykadla zapicujeme vždy po dvou do jednoho šneka. Roládu necháme v lednici ztuhnout alespoň 3 hodiny.
6. Krájíme po jednotlivých šnecích.
TIP: Když nemáme čerstvé jahody, můžeme náplň připravit z jahodové marmelády, kterou protřeme sítkem a přidáme do šlehačky ušlehané s 1 bal Smeta-fixu.
Dort mnoha očíček
Těsto:
125 g Hery nebo másla
125 g moučkového cukru
špetka soli
3 vejce (vel. M)
150 g polohrubé mouky
2 KL Kypřicího prášku do pečiva Dr.Oetker
50 g mletých mandlí
Obloha:
400 g vychlazené smetany ke šlehání
1 bal Vanilínového cukru Dr.Oetker
1 bal Smeta-fix ztužovač šlehačky Dr.Oetker
Na ozdobu:
cca 250 g čerstvých jahod
cca 3 KL moučkového cukru
cca 1/2 KL vody
trochu hořké čokolády - rozehřáté
1. Těsto: měkké máslo utřeme pomocí elektrického šlehače s cukrem a špetkou soli. Pak postupně přidáme vejce - každé šleháme cca 1/2 min. Mouku smícháme s kypřicím práškem a společně s mandlemi střídavě ve dvou porcích přimícháme ke třené hmotě. Krátce šleháme na nejnižším stupni otáček. Těsto nalijeme do vymaštěné (nebo pečícím papírem vyložené) dortové formy (prům. 26 cm) a uhladíme. Dáme péct:
Horní a spodní ohřev: cca 180°C (předehřátá trouba)
Horký vzduch: cca 160°C (předehřátá trouba)
Plyn: cca stup. 3 (předehřátá trouba)
Doba pečení: cca 30 min
2. Po upečení uvolníme okraj dortové formy, korpus vyndáme z formy na kuchyňskou mřížku, kde ho necháme vychladnout (event. sundáme pečící papír).
3. Obloha: vychlazenou smetanu ke šlehání vyšleháme s vanilínovým cukrem a Smeta-fixem do tuha. Šlehačku dekorativně navrstvíme nahoru a trochu ze stran dortu. Umyté a dobře oschlé celé jahody posadíme do šlehačky.
4. Moučkový cukr smícháme a dobře rozetřeme s vodou - do husté polevy. Pomocí špejle nakreslíme polevou na jahody očíčka. Hořkou čokoládu rezehřejeme ve vodní lázni a opět pomocí špejle bodovitě naneseme na cukrovou polevu "čočky" očíček.
TIP: Vhodnější jsou malé jahody, aby bylo očíček co nejvíce.
Dětský vláček
Těsto:
130 g hladké mouky
130 g moučkového cukru
1 PL kakaa holandského typu
2 vejce
na špičku nože Kypřicího prášku do pečiva Dr.Oetker
špetka soli
4 PL oleje
3 PL vody
Náplň:
250 ml smetany ke šlehání
200 ml mléka
1 bal Pudingu bez vaření s vanilkovou příchutí Dr.Oetker
Poleva:
1 bal Polevy tmavé Dr.Oetker
1/2 bal Polevy světlé Dr.Oetker
Na ozdobu:
lentilky, oblíbené bonbonky
kandované ovoce , miňonky
1. Těsto: Oddělíme žloutky a bílky. Žloutky třeme s cukrem do pěny. Přidáme olej, vodu, prosátou mouku s kypřicím práškem, kakao a sůl. Z bílků ušleháme tuhý sníh, který opatrně vmícháme do těsta. Formu na hřber vymastíme a vysypeme moukou. Do takto připravené formy nalijeme těsto a dáme péct. Pečeme v předehřáté troubě při teplotě cca 170°C po dobu asi 40 min.
2. Po upečení vyklopíme hřbet na kuchyňskou mřížku a necháme vychladnout.
3. Náplň: Ve vyšší nádobě smícháme mléko se šlehačkou, přidáme puding bez vaření a šleháme elektrickým šlehačem, dokud krém nezhoustne.
4. Vychladlý hřbet dvakrát rozřízneme po délce. Krémem naplníme hřbet (slepíme části k sobě) a části k sobě lehce přitlačíme. Dáme ztuhnout do lednice na cca 2 hodiny.
5. Polevu tmavou rozehřejeme podle návodu ve vodní lázni a polijeme jí hřbet. Polevu bílou také rozehřejeme ve vodní lázni a na hřbet nakreslíme koleje. (Zbylou 1/2 polevy uskladníme v lednici pro další použití). Z miňonek a lentilek uděláme vláček. Dozdobíme kandovaným ovocem a oblíbenými bonbonky.
TIP: Z karamelek je dobrý náklad na vagónky z miňonek.
Pestrý motýl
Těsto:
150 g měkkého másla nebo Hery
100 g cukru
1 bal Vanilínového cukru Dr.Oetker
strouhaná kůra z poloviny omytého citrónu
špetka soli
3 vejce
200 g polohrubé mouky
2 rovné ČL Kypřicího prášku do pečiva Dr.Oetker
1-2 PL mléka
Náplň:
3 PL jahodové marmelády
500 ml smetany na šlehání (vychlazené)
2 bal Smeta-fixu Dr.Oetker
2 bal Vanilínového cukru Dr.Oetker
Na ozdobu:
500 g čerstvých jahod , 2 1/2 kiwi
Na tělíčko motýla:
4-5 jahod , 1/2 kiwi
2 párátka ,
2 kuličky hroznového vína
1. Měkké máslo utřeme s cukrem a vanilínovým cukrem. Pak vmícháme špetku soli, vejce (každé třeme cca 1/2 minuty) a citrónovou kůru. Nakonec vmícháme elektrickým ručním mixérem na nejnižších otáčkách mouku, kypřicí prášek a mléko. Vypracujeme hladké těsto. Těsto nalijeme do dortové formy (prům. 26 cm) vyložené pečícím papírem, urovnáme stěrkou a dáme péct do předehřáté trouby: Horký vzduch: asi 160 °C , Doba pečení: asi 40 min.
2. Po upečení uvolníme nožem okraj formy, korpus vyklopíme na kuchyňskou mřížku, stáhneme pečící papír a necháme vychladnout. Po vychladnutí rozpůlíme korpus podélně.
3. Náplň: Spodní díl korpusu potřeme marmeládou. Smetanu ušleháme se Smeta-fixem a vanilínovým cukrem do tuha. 1/3 šlehačky natřeme rovnoměrně na marmeládu a přiklopíme horní díl korpusu. Lehce přitlačíme. Dort rozpůlíme napříč (na dva půlkruhy) a obě části potřeme zbylou šlehačkou.
4. Na servírovací tác poskládáme k sobě obě půlky dortu kulatou stranou k sobě jako křídla. Mezi obě poloviny vyskládáme tělíčko motýla z jahod. Hlavičku uděláme z poloviny kiwi tím, že lžičkou vykrojíme kuličku. Do hlavičky zapíchneme jako tykadla dvě párátka na konci ozdobená kuličkami hroznů.
5. Ozdoba: Omyté a osušené jahody nakrájíme na plátky. Kiwi oloupeme a též nakrájíme na plátky. Plátky jahod a kiwi ozdobíme křídla.
Páv
Těsto:
5 vajec
2 PL vlažné vody
130 g moučkového cukru
130 g polohrubé mouky
1/4 KL Kypřicího prášku do pečiva Dr.Oetker
Náplň:
1 bal Dortové náplně s vanilkovou příchutí Dr.Oetker
250 ml studeného mléka
2-3 PL moučkového cukru
Na zdobení:
3-4 kiwi
2-3 PL kakaa
1/2 bal (asi 20 g) zdobení - stříbrného máčku
asi 10 ks zdobení - stříbrných kuliček (větší než máček)
papírovou šablonu krku a hlavy páva dle fantazie - zapojte děti na kreslení a vystřihování
1. Žloutky s vodou ušleháme do pěny a za stálého šlehání přisypáváme cukr. Z bílků vyšleháme sníh. Žloutkovou pěnu ještě jednou krátce promícháme a pak za stálého šlehání pomalu přisypáváme mouku smíchanou s kypřicím práškem. Lehce vmícháme sníh (ručně) a vypracujeme hladké lité těsto. Těsto vylijeme do dortové formy (prům. 26 cm) vyložené pečícím papírem a povrch uhladíme.
2. Pečeme v předehřáté troubě při teplotě cca 180°C po dobu asi 25-35 minut. Upečený korpus necháme chvíli zchladnout, pak nožem uvolníme okraj formy, korpus vyndáme a stáhneme pečící papír. Necháme zcela vychladnout. Vychladlý korpus podélně jednou překrojíme.
3. Náplň připravíme podle návodu na obalu (příprava pouze s mlékem a cukrem). Polovinu náplně natřeme na spodní díl korpusu, přiložíme druhý díl korpusu, nepatrně přitiskneme Horní díl i boky namažeme zbytkem náplně.
4. Z papíru si vystřihneme šablonu krku a hlavičky páva - nezapomeneme na korunku a zobák - nejlépe je zapojit děti, aby si páva sami nakreslily a vystříhaly. Šablonu položíme na náplň a celý dort pak důkladně posypeme přes sítko kakaem. Na kakao rovnoměrně nasypeme stříbrný máček (šablonu páva stále nesundáváme). Dort přeneseme na servírovací talíř.
5. Kiwi oloupeme a nakrájíme na tenká kolečka, která vyskládáme jako oka na ocas páva - začneme po okraji dortu, kam poskládáme řadu plátků kiwi vedle sebe. Pak vyskládáme druhou řadu plátků kiwi. Nakonec sundáme opatrně šablonu. Z větších stříbrných kuliček dozdobíme oko a korunku. Dort necháme 3-4 hod ztuhnout v lednici.
Party muffins
Těsto - na 12 ks:
100 g moučkového cukru
1 bal Vanilínového cukru Dr.Oetker
4 vejce
100 ml oleje
250 g polohrubé mouky
1/2 bal Kypřicího prášku do pečiva Dr.Oetker
50 g rozinek
Na ozdobu:
1 bal Polevy tmavé Dr.Oetker
lentilky na ozdobu
1. Oddělíme žloutky od bílků. Žloutky utřeme s cukrem a vanilinovým cukrem do pěny. Do žloutkové hmoty postupně zašleháme olej a vmícháme prosátou mouku s kypřicím práškem do pečiva. Z bílků ušleháme tuhý sníh, který zlehka vmícháme do těsta. Nakonec přisypeme rozinky.
2. Těsto naplníme do 12 papírových košíčků na muffins (do 2/3 výšky) nebo do speciální formy na muffins (vymaštěnou a vysypanou moukou). Pečeme v předehřáté troubě při teplotě 170-180 °C po dobu cca 20 min.
3. Po upečení přendáme muffins na servírovací talíř a necháme je vychladnout. Ozdobíme polevou, kterou rozehřejeme ve vodní lázni podle návodu, a lentilkami.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Denisa Denisa | 28. února 2013 v 23:24 | Reagovat

co je to za označení PL?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama