... lidé jsou andělé s jedním křídlem, proto se musejí najít dva a obejmout se, aby mohli vzlétnout...

Duben 2006

Jak pejsek s kočičkou měli mizerné počasí

27. dubna 2006 v 15:52 | Kateřina Rejlková - 2.B ZŠ Praha 9- Ratibořická |  Velké povídání o pejskovi a kočičce
JAK PEJSEK S KOČIČKOU MĚLI MIZERNÉ POČASÍ
Kateřina Rejlková
Jednou pršelo a pejsek s kočičkou nemohli ven a pejsek říká: "Hele kočičko, když venku prší a nemůžeme ven, tak si budeme aspoň hrát. Já si myslím, že to za chvilku přejde." A ono přestalo pršet, tak šli ven a hráli si.

O pejskovi a kočičce, jak byli na pouti

27. dubna 2006 v 15:50 | Anna Vojtěchovská |  Velké povídání o pejskovi a kočičce
O PEJSKOVI A KOČIČCE, JAK BYLI NA POUTI
Anna Vojtěchovská
Pejsek s kočičkou si šli dnes pro noviny. Kočička vyvalila oči a řekla: "Pejsku, dnes je pouť." Pejsek říká: "Kočičko, pojď musíme na ni jít." "To ano, ale co když nás tam nepustí?" "To ano, tak to aspoň zkusíme." "Dobře, tak pojď." Tak šli a jéje tam bylo lidí a pejsek říká: "Tady se ztratíme. Tady je kolo plné takových plných zvířátek a věcí. A tady taková dobrá vatička." Pejsek a kočička řekli: "Už půjdem domů." "Ano, ale co budeme doma dělat?" "To nevím, ale co se tady dělá, to se zeptáme." Tak se zeptali a řekli: "Tak se svezeme," ale už byl večer, tak šli domů.

O pejskovi a kočičce, jak byli nemocní

27. dubna 2006 v 15:48 | Denis Šindelář - 2.B ZŠ Praha 9- Ratibořická |  Velké povídání o pejskovi a kočičce
O PEJSKOVI A KOČIČCE, JAK BYLI NEMOCNÍ
Denis Šindelář
To bylo v zimě, když byl leden, když byl jeden den po Silvestru, začalo pejska škrábat v krku. O dva dny později začalo bolet v krku i kočičku, tak si museli uvařit čaj a museli si lehnout do postýlky. O dva týdny později už byl pejsek zdráv, ale kočička ještě ne. Za dva dny byli oba zdraví a už si mohli hrát.

O pejskovi a kočičce, jak slavili nový rok

27. dubna 2006 v 15:47 | Milan Říha - 2.B ZŠ Praha 9- Ratibořická |  Velké povídání o pejskovi a kočičce
O PEJSKOVI A KOČIČCE, JAK SLAVILI NOVÝ ROK
Milan Říha
Blížil se nový rok a pejsek s kočičkou měli hodně práce. Jednou řekl pejsek kočičce: "Kočičko, za tři dny je nový rok." A kočička řekla pejskovi: "Pejsku, nemáme žádné jídlo a rachejtle!" Tak šli do obchodu a nakoupili, co bylo potřeba. Den se blížil ke konci. Ráno nachystali, co šlo. A na noc už slavili a slavili.

Jak se pejsek s kočičkou těšili na velikonoce

27. dubna 2006 v 15:45 | Natálie P. Mrázová - 2.B ZŠ Praha 9- Ratibořická |  Velké povídání o pejskovi a kočičce
JAK SE PEJSEK S KOČIČKOU TĚŠILI NA VELIKONOCE
Natálie Pavla Mrázová
Jednou pejsek s kočičkou seděli u stolu a povídali si. "Víš, že budou velikonoce, kočičko?" "Vím, pejsku, ale nejsme na velikonoce připraveni." "Víš co? Já jdu pro proutí a ty můžeš namalovat vejce," řekl pejsek. To je nápad! A když už byly velikonoce, tak pejsek s kočičkou, s košíkem a pomlázkou šli na koledu. A víte, co vykoledovali? Vejce namalované, malé čokolády a všechno možné. A když už velikonoce skončily, tak se už pejsek s kočičkou těšili na další velikonoce.

Jak se pejsek s kočičkou seznámili

27. dubna 2006 v 15:44 | Jaroslav Spitzer - 2.B ZŠ Praha 9- Ratibořická |  Velké povídání o pejskovi a kočičce
JAK SE PEJSEK S KOČIČKOU SEZNÁMILI
Jaroslav Spitzer
Byl jednou jeden pejsek. Šel po cestě a najednou něco zaslechl. Nějaký jemný hlásek. Nejdříve se lekl, ale pak šel dál. A najednou před sebou vidí bílou kočku.Tak za ní vyběhne. Kočka vyleze na strom. A pejsek se snaží vylézt na strom. Pak ale pejsek strčí naštvaně do stromu. Kočka se lekne a seskočí ze stromu. A pejsek zase za kočkou vyrazí. Kočka řekla: "Stůj!" A pejsek řekne: "Tak dobrá. Seznámíme se. Budeš se jmenovat Mrch! Hej!" "Přece jsme se seznámili." "Tak dobrá, budeš se jmenovat Utíkalka." "Dobře. A ty se budeš jmenovat Chytač." "Dobře, od této chvíle jsme kamarádi."

O pejskovi, který si ze všech dělal legraci

27. dubna 2006 v 15:43 | Barbora Čadová - 2.B ZŠ Praha 9- Ratibořická |  Velké povídání o pejskovi a kočičce
O PEJSKOVI, KTERÝ SI ZE VŠECH DĚLAL LEGRACI
Barbora Čadová
Byl jednou jeden pes a s ním si nechtěl nikdo hrát. Když si s ním někdo hrál, tak ne moc dlouho. Dělal si z nich srandu a oni to nechtěli a vždycky mu řekli, ať to nedělá. Ale on nedá pokoj. A tak si s ním pak nikdo nehraje. Jednou šli kolem pejsek s kočičkou a ten pes si z nich také dělal legraci. Pejsek se ho najednou zeptal, jestli si takhle dělá legraci z každého s kým si hraje. A on se jim přiznal. Pejsek i kočička řekli, ať si z nich legraci nedělá, že se jim to nelíbí. A on je poslechl. A pak už si s ním každý, kdo ho znal, hrál od rána do večera a měl ho rád.

Jak si pejsek našel kamarádku

27. dubna 2006 v 15:42 | Lucie Bendlová - 2.B ZŠ Praha 9- Ratibořická |  Velké povídání o pejskovi a kočičce
JAK SI PEJSEK NAŠEL KAMARÁDKU
Lucie Bendlová
Byl jeden pes a ten neměl kamaráda nebo kamarádku, neměl si s kým hrát. Ten pes šel ven a tam najednou našel kočku. Tak se seznámili a hráli si spolu. Pak najednou přišel vítr a déšť. Tak šli k pejskovi domů. A tam si hráli na schovávanou, prodejnu a na všelijaké hry. A pak přestalo pršet. Tak šli ven do vody a pak si zahráli pexeso. Už byl večer, tak se vyspali. Ráno pejsek šel ke kočičce a tam si hráli na školu. Zazvonil zvonec a pohádky je konec.

Jak pejsek a kočička šli na prohlídku hradu

27. dubna 2006 v 15:40 | Vojtěch Eberhart - 2.B ZŠ Praha 9- Ratibořická |  Velké povídání o pejskovi a kočičce
JAK PEJSEK A KOČIČKA ŠLI NA PROHLÍDKU HRADU
Vojtěch Eberhart
Tak to bylo na začátku jara. Kočička řekla: " Hele pejsku, co kdybychom šli na prohlídku hradu? Co říkáš?" "Tak jo." A tak šli po cestě na nádraží. Pak jeli vlakem. Najednou pejsek vykřikl: "Hele kočičko, jsme tu." Zaradoval se pejsek. "Tak pojď . Honem." A viděli královské klenoty: korunu, meč, trůn, vlajku, vlajkonoše, rytířské brnění a zbraně. A domů je přivezl taxikář. A doma si pejsek koupil brýle.

Jak pejsek s kočičkou spravovali střechu

27. dubna 2006 v 15:38 | Petra Šédová - 2.B ZŠ Praha 9- Ratibořická |  Velké povídání o pejskovi a kočičce
JAK PEJSEK S KOČIČKOU SPRAVOVALI STŘECHU
Petra Šédová
Časně ráno se pejsek s kočičkou probudili a pejsek říká kočičce: "Kočičko, venku prší a nám prší pod střechu." Tak dali kyblíčky kam pršelo, až přestalo. Vzali si žebřík a šli opravit tu střechu. Ale nevěděli, jak ji opravit. Tak přemýšleli, až kočička řekla pejskovi: "Vždyť máme v lese opraváře." A pejsek říká: "To je pravda. Ale kde bydlí? Tak ho půjdeme hledat." Šli do toho lesa a jak šli a šli, tak už byl večer. Kočička říká: "Pejsku, já se bojím." "Neboj se, kočičko, jsem tu s tebou. Nemusíme se vůbec bát." A jak šli a šli, potkali zajíce. Pejsek s kočičkou se zeptali zajíčka: "Zajíčku, kde je cesta k opraváři?" "Běžte rovně a na cestě bude značka a na té značce napsáno, kam máte jít." "My ale neumíme číst." Nakonec opraváře našli a on jim tu střechu opravil.

Když si pejsek s kočičkou hráli v zimě

27. dubna 2006 v 15:36 | Lukáš Pelc - 2.B ZŠ Praha 9- Ratibořická |  Velké povídání o pejskovi a kočičce
Když si pejsek s kočičkou hráli v zimě
Lukáš Pelc
Pejsek s kočičkou se v zimě koulovali a stavěli iglú a různé věci. A pak šli k Frantovi a ke Kristýně a tam si hráli, dělali kotrmelce a pak odešli. A zase si hráli ve sněhu a pak šli domů. Tam si udělali čaj a koukali se na televizi a pejsek řekl: "Někdo zazvonil." A kočička řekla: "Já tam jdu," otevřela dveře a vykulila oči. Uviděla Ježíška a ten Ježíšek si sundal masku a je to Franta. Pejsek se začal smát a všichni se taky začali smát. A to je konec.

Jak šli spolu na prochajdu

27. dubna 2006 v 15:35 | Hanka Pavličová - 2.B. Praha 9 - Ratibořická |  Velké povídání o pejskovi a kočičce

JAK ŠLI SPOLU NA PROCHAJDU

Hanka Pavličová
"Poslouchej kočičko, pojď ven." "Ale pejsku, vždyť dnes nemohu. Víš, že jsem si koupila hydratační krém, tak ho musím vyzkoušet." "Tak, kočičko, pojď hned dolů, nebo tam na tebe vlítnu!" " Tak už jdu, pejsku." Šli a šli do lesa a najednou baf!
baf! "Jé pejsku pojď domů," a on na to: "Nevzdáme se." Tak zas šli a najednou baf! baf! A zas se lekli. Pejsek řekl: "Tak lehce se nevzdáme!" A to všechno dělala kočička, aby si vyzkoušela ten hydratační krém. A potichu se smála. A zas baf! baf! baf! A pejsek řekl: "Kočičko, půjdeme domů." Kočička si vyzkoušela svůj nový hydratační krém a už šli spát. A ráno zas pejsek pokoušel furt kočku, aby šla ven, ale kočička řekla: "Půjdeme nakupovat do krámu," a tak šli. Nakoupili toho spoustu. Tak třeba zas hydratační krém, šampon a tělové mléko,okurku a všechno možné. Když byl večer, šli spát. Pokračování příště.

Jak si hráli na školu

27. dubna 2006 v 15:15 | Katka Šmídová - 2.B ZŠ Praha 9- Ratibořická |  Velké povídání o pejskovi a kočičce

JAK SI HRÁLI NA ŠKOLU

Katka Šmídová

Bylo ráno a pejsek se probudil dřív a přemýšlel, co dnes dělat. Vymyslil, že si budou hrát na školu. Když to vymyslel, tak se probudila kočička a pejsek jí ten návrh řekl. Kočička souhlasila,
tak vstali a šli si hrát. Kočička byla učitelka a pejsek žák. Potom se vyměnili, takže kočička byla žákyně a pejsek učitel. Tak si hráli až do večera. Pak se šli navečeřet a pak spát.

ICQ - smajl

26. dubna 2006 v 19:30

vtipy - o blondýnkách

25. dubna 2006 v 0:16 | net |  vtipy
Blondýnka vyběhne před dům a nahlédne do poštovní schránky a vrátí
se zpět do domu. Za chvíli opět vyběhne, spěchá ke schránce, podívá
se do ní a vrátí se zpět. Tak se to opakuje asi pětkrát, až to nedá
sousedovi a ptá se blondýnky: "Musíte čekat velmi důležitý dopis,
že si pořád kontrolujete schránku". "ÁÁÁle, pracuji u počítače a
pořád se mi objevuje nápis, že mi přišla nová pošta".


Jak potopíte ponorkou plnou blondýnek?
Zaklepete na dveře...
Příjde blondýnka na úřad: "Chtěla bych zaplatit poplatek za psa" "A
na jaké jméno, prosím?" "Fifinka."

Proč blondýna lije do počítače vodu?
Chystá se surfovat po Internetu!

Víte, jak se pozná blonďatý kojot, který se chytil do pasti?
Ukousne si tři nohy a pořád je chycený.

Co to znamená, když blondýnka nese v podpaží balík slámy? Externí
paměťová jednotka!

Proč blondýna umrzla v letním kině?
Chtěla vidět film s názvem: "Přes zimu zavřeno!"

Lektor autoškoly se ptá blonďaté studentky: "Popište nám funkci
motoru." "A mohu vlastními slovy?" "Samozřejmě!" "Vrm, vrrmm,
vrrrrrrmm"
Stojí dvě blondýnky, každá na jiném břehu řeky. První volá na

druhou: "Jak se dostanu na druhou stranu?!"
Druhá: "Vždyť už tam jsi!!!"

Ve třídě plné blondýnek říká učitelka studentkám: "Vy jste tak
hloupé, že vás 80 procent propadne!" Jedna blondýnka se ozve:
"Hahaha, tolik nás tu ani není".

Přijde blondýnka k doktorovi, celou ruku od krve.
"Co se vám stalo, že máte ustřelený prst?" "Sebevražda, pane
doktore." "To nechápu." "Chtěla jsem spáchat sebevraždu, tak jsem
priložila revolver na hruď. Pak jsem si ale uvědomila, že plastika
prsou stála 30 000,- a že by to byla škoda. Tak jsem si strčila
hlave doúst, ale ty zlaté zuby mě
přišly na 50 000,-. Tak jsem si priložila zbraň ke spánku, ale pak
jsem si uvědomila, že to asi bude pěkná rána, tak jsem si strčila
prst do ucha!"


Co odpoví blondýnka na poznámku, že má v hlavě vakuum?
Je to lepší, než nic...
Blondýnka se ráno vzbudí a začne křičet: "Panebože já jsem
oslepla!". Pak otevře oči: "Aha, tak ne."

Doktor říká blonďaté pacientce: "Lehněte si, prosím"
Blondýnka se podivuje: "A to jen tak? Bez předehry?"

Víte, kdy má blondýnka všech pět pohromadě?
Když si nasadí palčáky!

Bruneta vypráví blondýně: "Tak jsem byla včera na těhotenském
testu." Blondýna se vystrašeně ptá: "A dávali tam těžké otázky?"

Přijde blondýnka na návštěvě Německa do supermarketu.
Přijde k pultu s elektro a napůl česky praví: "Eine baterky!" Němka
za pultem nerozumí a odvětí: "Wie, bitte?" Blondýnka se urazí a
zvolá: " Ne, nabité, ty krávo!"

Jaký je rozdíl mezi blondýnkou v přechodu a pitbullem?
Rtěnka.
Víte, kolik blondýnek je potřeba k upečení čokoládového dortu?
Deset Jedna peče a devět loupe lentilky.


Víte, jaký je rozdíl mezi blondýnkou a chappi?v chappi jsou i mozečky.
Víš, proč v kině sedí blondýnka vždy v první řadě?!?
protože ten film chce vidět jako první!!!
Jak poznáte, že v podniku pracuje blondýnka?
ve skladě mají postel a všichnii muži sa usmívají.
Víš nad čím rozmýšlí blondýnka, když čeká dvojčata?
koho je to druhé...
Jaký je rozdíl mezi blondýnkou a ledničkou ??? Někdy jen pár stupňů Celsia.
Policajt zastaví blondýnu na ulici a říká: "Slečno, Váš pes nemá košík." "Ale my nejdeme nakupovat." "Promiňte, to jsem nevěděl."

Blondýnka v autoškole. Instruktor: "Teď přidejte plyn." - "Co si o mně myslíte - že jsem blbá? Jsem v autě a ne u sporáku!"
Kdy je blondýnka moudřejší než počítač ??? No když vypnou proud !
Blondýnka si koupí vibrátor. Přinese si ho domů a zapne ho. Vibrátor se začne třepat a blondýnka říká: "Neboj se, taky to dělám poprvé."
Jede takhle blondynka autem a narazi do stromu. Pote vylezele z auta, obejme strom a povida: "Strome, stromecku, promin, promin, ale ja troubila!"
Víte jak blondýnka pozná, že souloží s mechanikem od Ferrari?
Že vymení ctyri gumy za osm sekund.
Prijde bloncka k doktorovi a ten jak ji uvidi, tak se zepta. "Tak kde vas picha?" "No zatim v hotelu, ale uz kupuje vilku."
Víte, proč si blondýny nesmějí ťukat na čelo? Protože by jim ozvěna vymlátila zuby...
Jak se říká, když jedna blondýnka foukne druhé do ucha? Přenos dat.

Botanicus - chystané slavnosti 2006

23. dubna 2006 v 1:30
botanicus kalendář slavností
Rádi vás uvítáme na našich historických slavnostech. V těchto dnech si kromě ukázek tradičních řemesel zahřejete své tělo i duši nejen medovinou, kořeněnými víny, ale i zpěvy hudců, tancem
a šprýmy kejklíře. V naší velké hodovní síni se občerstvíte nápoji a středověkou krmí připravovanou z čerstvých surovin pěstovaných v těsném sousedství na našich ekologických zahradách a to za:

175,-korun českých osoba dospělá
100,- korun českých důchodci
50,- korun českých děti do 15 let
420,- korun českých rodinné vstupné (2 dospělí a 2 děti)

Chystané slavnosti 2006

Festival zbroje a lukostřelby
29. 04. 2006

Setkání v Meridianu
30. 04. 2006

Den koně
20. 05. 2006

Celodenní akce pořádaná časopisem W.I.T.CH.

Veselý den s klauny a žongléry
27. 05. 2006

Dětský den
03. 06. 2006

Loutky a divadlo
24. 06. 2006

Slavnosti čaje a květin
01. 07. 2006

Den středověké kuchyně
15. 07. 2006

Tradiční řemesla a umění
29. 07. 2006

Den cirkusu a klaunů
12. 08. 2006

Bitva o Starou Ostrou
26. 08. 2006

Středověké hry
02. 09. 2006

Lukostřelecké turnaje
09. 09. 2006

Sokolníci, psi a lov
16. 09. 2006

Festival piva a vína
23. 09. 2006

Festival sklizně a podzimu
30. 09. 2006


duben v ZOO Praha

23. dubna 2006 v 1:12

Duben v zoo

Česká zastavení - na pěti místech v areálu zoo se setkáte se zajímavými informacemi o našich zvířatech a rostlinách.

Výstavy

od 21. do 30. 4. ve vzdělávacím centru

Příroda je za humny aneb Toulky trojskou kotlinou - hmatová výstava především pro nevidomé návštěvníky )ale nejen pro ně)

Programové akce:

sobota 22. 4. od 11.00

Den Země - soutěže a hry s ekologickou tematikou ve spolupráci s firmou Ekokom.

sobota 29. 4.
Terriers Day - zábavné setkání chovatelů teriérů.

akce pro děti - 28.-30.4. 2006

22. dubna 2006 v 22:33
MILKA ALSPKÝ SVĚT ZÁZRAKŮ

Milka Alpský Svět Zázraků
Vezměte celou rodinu do Milka Alpského Světa Zázraků!

Chcete si užít krásné, čisté alpské přírody přímo uprostřed města? A chcete se při tom navíc dozvědět, jak se vyrábí pravá nejjemnější čokoláda Milka?


Majestátní horské štíty, upravené stezky, vůně stromů, zpěv ptáčků, alpské chaloupky a jejich obyvatelé, výrobna nejjemnější čokolády a k tomu spousta zábavy a zajímavých Milka soutěží čeká v Milka Alpském Světě Zázraků, který pro Vás bude otevřen
od 28. do 30. dubna na pražské Letenské pláni
od 10:00 do 18:00
vstup zdarmaTak neváhejte a přijďte si pro pořádnou porci nejjemnější čokolády a zábavy a odneste si kus alpského světa zázraků s sebou domů!

Jak se k nám dostanete?
Tram - zastávka Sparta na třídě Milady Horákové, Praha 7 (linky 1,8,15,25,26)
Metro - Vltavská trasa C a dále Tram č. 1,25,26 / Hradčanská trasa A a dále Tram č. 1,8,15,25,26
Osobní doprava - parkoviště u Letenské pláně naproti Sparta stadionu

psí kalendář + psí jména

22. dubna 2006 v 14:44
http://www.celysvet.cz/psi-kalendar-a-jmena.php